شبیهِ هیچکس نباشید!

شرکت معماری و طراحی داخلی اَرن

پروژه طراحی و اجرای کابینت آشپزخانه پیروزی- 1

توضیحات این پروژه، کمی پایینتر وجود دارد.

کاربری: آشپزخانه مسکونی

مکان پروژه: تهران - پیروزی

عمر ساختمان: 9 سال

سبک معماری: نئوکلاسیک

زمان مطالعه و طراحی: 3 روز

مدت زمان اجرا: 15 روز

سال 1398

چالش اصلی این پروژه:

در رنگ‌بندی‌های پروژه رنگ سفید به عنوان رنگ اصلی تمامی درب‌ها، سرستون‌ها، تاج و پاخور کار شده و از رنگ مشکی برای صفحه کابینت استفاده شده است. این سبک از آشپزخانه نئوکلاسیک اصطلاحا پرکار می‌باشد. استفاده از درب‌های ویترینی و حصیری، سرستون‌های حجیم، نورپردازی آشپزخانه و روشنایی‌های کار شده در زیر کابینت‌های دیواری و همچنین داخل ویترین که به صورت ملایم و نقطه‌ای طراحی گردیده است.

برای لولاها، ریل کشوها و جک کابینت‌های دیواری از یراق‌آلات چینی درجه یک استفاده شده و قرنیز آلومینیوم جهت صفحه ام.دی.اف به کارفرما ارائه شد که با توافق حاصل شده از این امر، خانه رویایی ایشان شکل گرفت.

کمی در مورد سبک معماری نئوکلاسیک:

سبک نئوکلاسیک که به دوره رنسانس روم و یونان باستان باز می گردد، یکی از انواع سبک های دکوراسیون داخلی است که در  قرن ۱۸ میلادی شکل گرفت که در آن تمایل بسیاری به لوکس و باشکوه بودن مشاهده می شد. اما اگر بخواهیم نئوکلاسیک را  در یک جمله تعریف کنیم می توان عنوان کرد: «نئوکلاسیک، ترکیبی از تمایلات مدرن با ویژگی های کلاسیک است». این سبک مخصوص کسانی است که دارای روحیه با نشاط بوده و به دنبال دنیایی از رنگ ها در منزل خود می گردند.سبک نئو کلاسیک تا حدودی می تواند ترکیبی از سبک کلاسیک سنتی باشد با این تفاوت که این سبک در رنگ های گوناگون خود را نشان می دهد، اما دکوراسیون کلاسیک تنها رنگ های سفید و بسیار روشن را می طلبد.مزیت سبک دکوراسیون داخلی نئوکلاسیک نسبت به کلاسیک، این است که هیچ محدودیتی در استفاده از مواد، مبلمان و تزئینات وجود ندارد اما از اصول خاصی تبعیت می کند. در این سبک شاهد برخی از عناصر مینیمال بوده و ساده بودن نیز یکی از عناصر مهم رعایت شده در آن به حساب می‌آید.

تماس و مشاوره رایگان طراحی و شرکت معماری احمدرضا نادری و همکاران

تماس و مشاوره رایگان

آدرس شرکت معماری و طراحی داخلی ارن

آدرس شرکت

آشنایی با ما

آدرس اینستاگرام شرکت معماری ارن

اینستاگرام