شبیهِ هیچکس نباشید!

شرکت معماری و طراحی داخلی اَرن

پروژه طراحی و اجرای کابینت آشپزخانه دیباجی1

توضیحات این پروژه و عکس های قبل از نوسازی، کمی پایینتر وجود دارد.

کاربری: آشپزخانه مسکونی

مکان پروژه: تهران - دیباجی

عمر ساختمان: 7 سال

سبک معماری: نئوکلاسیک

زمان مطالعه و طراحی: 5 روز

مدت زمان اجرا: 40 روز

سال 1397

چالش اصلی این پروژه:

توجه به نقشه آشپزخانه و درخواست کارفرما جهت خلق سیستم آشپزخانه‌ای رویایی، در ترکیب رنگ درب‌ها از ام دی اف قهوه‌ای ونگه به همراه ام دی اف کرم براق استفاده کردند. صفحه روی کابینت از جنس سنگ کوارتز با ترکیب رنگ کرم جهت صفحات اصلی استفاده شد.

نشیمنی به رنگ قهوه‌ای تیره، میز ناهارخوری، استفاده از ماشین ظرفشویی و یخچال توکار از دیگر ویژگی‌های این آشپزخانه است. همچنین در طراحی کابینت آشپزخانه از سبد مجیک کرنر جهت استفاده راحت از کنج، سبد سوپر مارکت یخچالی و سبدهای ادویه در کنار گاز جهت استفاده در حین آشپزی به صورت کاربردی، استفاده شده است. در این سیستم آشپزخانه از طراحی خطی استفاده شده است بدین صورت که در یک سمت یخچال، فر، مایکروفر و سوپری به صورت کمدی در کنار شلف باکس و در سمت مقابل سینک، گاز و ماشین ظرفشویی به صورت زمینی و دیواری و در انتهای آن اپنی کامل از جنس سنگ کوارتز به انضمام بار در بالای آن قرار گرفته است. برای زیبایی بیشتر این آشپزخانه از نورپردازی ملایم نقطه‌ای و استفاده از بهترین برند روز دنیا blum در لولا، ریل کشوها و جک کابینت‌های دیواری و استفاده از ام دی اف قهوه‌ای ونگه در سقف آشپزخانه جهت هارمونی هرچه بیشتر این پروژه با خلق تیم اجرایی ما بهره جسته شد.

کمی در مورد سبک معماری داخلی نئوکلاسیک:

سبک نئوکلاسیک که به دوره رنسانس روم و یونان باستان باز می گردد، یکی از انواع سبک های دکوراسیون داخلی است که در  قرن ۱۸ میلادی شکل گرفت که در آن تمایل بسیاری به لوکس و باشکوه بودن مشاهده می شد. اما اگر بخواهیم نئوکلاسیک را  در یک جمله تعریف کنیم می توان عنوان کرد: «نئوکلاسیک، ترکیبی از تمایلات مدرن با ویژگی های کلاسیک است». این سبک مخصوص کسانی است که دارای روحیه با نشاط بوده و به دنبال دنیایی از رنگ ها در منزل خود می گردند.سبک نئو کلاسیک تا حدودی می تواند ترکیبی از سبک کلاسیک سنتی باشد با این تفاوت که این سبک در رنگ های گوناگون خود را نشان می دهد، اما دکوراسیون کلاسیک تنها رنگ های سفید و بسیار روشن را می طلبد.مزیت سبک دکوراسیون داخلی نئوکلاسیک نسبت به کلاسیک، این است که هیچ محدودیتی در استفاده از مواد، مبلمان و تزئینات وجود ندارد اما از اصول خاصی تبعیت می کند. در این سبک شاهد برخی از عناصر مینیمال بوده و ساده بودن نیز یکی از عناصر مهم رعایت شده در آن به حساب می‌آید.

تصاویر قبل از طراحی و اجرای کابینت ها

تماس و مشاوره رایگان طراحی و شرکت معماری احمدرضا نادری و همکاران

تماس و مشاوره رایگان

آدرس شرکت معماری و طراحی داخلی ارن

آدرس شرکت

آشنایی با ما

آدرس اینستاگرام شرکت معماری ارن

اینستاگرام